فروشگاه اینترنتی رایگان

فروشگاه اینترنتی رایگان خود را افتتاح کنید! لیست سایت ساز های رایگان برای فروشگاه های اینترنتی

هزینه های گزاف طراحی سایت ها بار سنگینی به دوش صاحبان مشاغلی است که قصد دارند وب سایتی داشته باشند. در این میان فروشگاه های اینترنتی که چندسالی است بسیار محبوب شده اند فرصت خوبی برای فروش محصولات خود دارند. اما همانطور که گفته شد هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی نیز چندان ارزان تمام نمی شود! اگر قصد ساخت یک سایت فروشگاهی را دارید و هنوز ریسک این هزینه ها برای شما توجیه ندارد، می توانید فروشگاه اینترنتی رایگان داشته باشید! در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که چگونه فروشگاه خود را به صورت کاملاً رایگان افتتاح کرده و کسب و کار خود را شروع کنید. همینطور لیستی از ابزارها و سایت سازهای رایگان معرفی خواهیم کرد.

طراحی سایت فروشگاهی (فروشگاه اینترنتی)

در یک سایت فروشگاهی شما این امکان را دارید که خدمات و کالاهای خود را به صورت منظم و دسته بندی شده و در جداول و لیست های مناسب قرار داده و برای فروش یا ارائه آنها تلاش کنید. سایت فروشگاهی باید متناسب با دید مشتریان ساده و بسیار زیبا و جذاب باشد و این امکان را داشته باشد که بازدید کنندگان در کمترین وقت ممکن بیشترین میزان از محصولات را دیده و از فضای ظاهری سایت خسته نشوند. امکان خرید و فروش محصولات در این سایت ها باید به گونه ای باشد که تبادل به راحتی صورت پذیرد و در کمترین زمان ممکن عملیات داد و ستد انجام شود.

ظاهر سایت فروشگاهی از جهاتی بی شباهت به یک مغازه لوکس نیست. به این صورت که صفحه اصلی سایت فروشگاهی به مانند ویترین مغازه ها شامل گلچینی از بهترین محصولات و اجناس است و با دیدن آن دیدی کلی از تمام محصولاتی که می توان در سایت یافت می دهد. از تفاوت های دیگر سایت های فروشگاهی با سایر سایت ها نحوه مدیریت سایت های فروشگاهی است. نحوه مدیریت سایت های فروشگاهی باید به گونه ای باشد که به آسانی بتوان تغییرات را در آنها اعمال کرد زیرا ممکن است یک سایت فروشگاهی هر روز و یا حتی در روز چند بار مجبور به اعمال تغییراتی در قیمت ها و موجودی و نوع کالا و غیره شود. برای اینکه این بروز کردن لحظه ای برای صاحبان سایت های فروشگاهی وقت گیر نبوده و بدل به یک دغدغه نشود، باید در طراحی سایت فروشگاهی راهکارهای مناسب اندیشیده شود.

برای داشتن یک سایت فروشگاهی، دو انتخاب دارید: می توانید سایت فروشگاهی خود را به طول کامل و از پایه توسط یک برنامه نویس، بسازید. و یا اینکه فروشگاه اینترنتی رایگان خود را با استفاده از اسکریپت های فروشگاهی تاسیس کنید.

طراحی سایت فروشگاهی توسط برنامه نویس وب

مزیت: طراحی کاملاً Custom بدین معنی که دقیقاً چیزی که مد نظر شما است پیاده سازی خواهد شد.

ضعف: امنیت پائین تر – احتمال قطع دسترسی به برنامه نویس و عدم امکان گسترش و دیباگ سایت – هزینه طراحی زیاد

 

طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از اسکریپت های سورس باز ( فروشگاه اینترنتی رایگان )

مزیت: تنوع اسکریپت ها – تنوع ماژول ها – هزینه کمتر – عدم نیاز به برنامه نویس برای گسترش سایت

ضعف: امنیت پایین، در صورتی که به روز رسانی ها را انجام ندهید، نیازمند دانش تخصصی تا حدی.

 

اسکریپت های رایگان طراحی فروشگاه اینترنتی

 

اتصال درگاه بانکی به فروشگاه اینترنتی

همانطور که احتمالاً می دانید، یک فروشگاه اینترنتی قابلیت معرفی و فروش محصولات را دارا است. بسته به اینکه محصول شما چه نوعی باشد، معمولاً به یک درگاه پرداخت بانکی احتیاج خواهید داشت. می توانید این درگاه را مستقیماً با مراجعه به بخش انفورماتیک بانک مورد نظر خود تهیه کنید و یا از سرویس دهنده های موجود (مانند ایران کیش، زرین پال و …) استفاده کنید. این سرویس دهنده ها اندکی از فروش شما را به عنوان کارمزد دریافت می کنند و در ازای آن، شما را از ارائه مدارک و مراجعه مستقیم به بانک بی نیاز می کنند.

چرا درگاه مستقیم پرداخت آنلاین بانک خوب است؟

  • پول مستقیماً به حساب شما واریز می شود.
  • کارمزدی دریافت نمی شود.
  • کلاس کاری بالاتری دارد و بیانگر اعتبار فروشگاه شما است.
  • احتمال سوء استفاده کاهش می یابد.
  • پول به صورت آنی و بدون تاخیر وارد حساب می شود.

 

چرا سرویس دهنده های پرداخت آنلاین خوب هستند؟

  • احتیاج به مراجعه به بانک نخواهید داشت.
  • فرایند دریافت درگاه سریعتر طی می شود.
  • احتیاج به مدارک تایید هویت خاصی نخواهید داشت.

 

پس از دریافت درگاه، می توانید آنرا به فروشگاه اینترنتی خود متصل کرده و کار فروش آنلاین را شروع کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *