پلاس وان گوگل (1+) و رتبه سایت ؛ آیا Plus One بر سئو تاثیر دارد ؟

پلاس وان گوگل (۱+) و رتبه سایت ؛ آیا Plus One بر سئو تاثیر دارد ؟

آیا پلاس وان گوگل یا به انگلیسی Plus One، تاثیری بر سئو سایت و به طور کلی رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل دارد؟ آیا ساخت پروفایل در گوگل پلاس می تواند مهم باشد؟ پاسخ همه به این موارد مثبت است اما هیچ کس در باره نحوه و چگونگی آن نظری ندارد!

در این مقاله نحوه کار پلاس وان گوگل و تاثیراتی که می تواند بر روی رتبه سایت شما داشته باشد را تشریح خواهیم کرد.

پلاس وان گوگل چیست؟

چیزی شبیه لایک در شبکه های اجتماعی اما این بار برای شرکت گوگل (و Google Plus) اما خارج از سایت اصلی. به این معنا که شما به عنوان صاحب سایتتان می توانید با قراردادن کدی، دکمه پلاس وان گوگل را در انتها یا ابتدای متن ها و مقالات خود قرار دهید تا زمانی که شخصی آنرا مطالعه می کند، بتواند اگر خوشش آمد آنرا پلاس وان کند!

 

تاثیر پلاس وان در رتبه سایت در گوگل

به طور کلی هرچقدر مطالب سایت شما علاقمندان بیشتری داشته باشد و در شبکه های اجتماعی و سایت ها بیشتر منتشر شده باشد، ارزش آن مطلب از سایت و به طور کلی ارزش سایت شما بالاتر خواهد بود. بنابراین زمانی که شخصی مقاله شما را پلاس وان می کند، یک ارتباط از پروفایل او و activity هایش به سایت شما می رسد و این مانند حالتی است که کسی شما را لینک کرده باشد! و این خوب است! اما موضوع اینجاست که هرچقدر آن شخص محبوب تر باشد، ارزش این ارتباط بیشتر خواهد بود و بنابراین ارزشی که به سایت شما داده می شود بیشتر است.

 

حرف گوگل، حرف آخر!

گوگل هنوز مقاله ای منتشر نکرده است که تمام فاکتورهای دخیل در ارتقای رتبه یک سایت در فهرست خود را نشان دهد. به نظر می رسد گوگل هرگز چنین مقاله ای منتشر نکند! چرا که همواره افراد سودجو در پی سوء استفاده از علم سئو (SEO) هستند.

در طی چندین سال، همواره مهندسین گوگل تنها راه ارتقای رتبه سایت در گوگل را تهیه و انتشار محتوای خوب معرفی کرده اند. البته همواره وب سایت هایی هستند که با انتشار مقالاتی، به یکباره جنجالی در این عرصه ایجاد می کنند اما معمولاً پس از آن گوگل آن را تکذیب کرده و مانند همیشه به انتشار محتوای متمایز و مفید توصیه می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *