نماد اعتماد الکترونیکی (enamad) چیست؟ روش دریافت اینماد برای سایت

نماد اعتماد الکترونیکی (enamad) چیست؟ روش دریافت اینماد

جستجو برای نماد اعتماد الکترونیکی در وهله اول شما را به سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی متصل می کنه. در توضیحات این سایت نماد اعتماد الکترونیکی به صورت زیر تعریف شده :

“مرکز توسعه تجارت الکترونیکی  با اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می کند. مسئولیت صحت فعالیت کسب و کار اینترنتی و کلیه محتوای منتشر شده در وب سایت بر عهده صاحب کسب و کار اینترنتی می باشد. دارنده نماد اعتماد الکترونیکی، تحت نظارت دستگاه های مسئول، ملزم به رعایت قوانین و مقررات مندرج درتعهدنامه نماد می باشد.”

نماد اعتماد الکترونیکی (enamad) موقت برای تسریع در روند اعطای نماد به سایت های فروشگاهی داده می شه  به این صورت که حداقل استاندارها رو در نظر می گیرن. برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی دائم تک ستاره ابتدا طراحی سایت شما بررسی می شه بعد از اون قوانینی مطرح می شه که در سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به طور کامل ذکر شده از جمله:

  1. این نماد فقط مخصوص شرکت ها و وب سایت هایی است که در فرایند طراحی سایت آنها مبحث خرید و یا خدمات و یا خدمات فروش و پس از فروش اومده باشه.
  2. شرکت موردنظر باید دارای اعتبار قانونی و شماره ثبت باشد.
  3. حتما دامنه وب سایت باید در اختیار شرکت یا مالک شرکت باشه و مدارک آن برای دریافت ای نماد ( e نماد ) لازم و ضروریه.

نوع بعدی نماد اعتماد الکترونیکی نوع دو ستاره است، که نیازمند گواهی ssl  است این نماد معرف امنیت بالاتر نسبت به سایر نمادهاست.

ولی در هر صورت جهت استفاده از سایت های دارای این نماد هم باید به نکاتی توجه کرد:

  1. enamad نباید عکس باشه یعنی با کلیک بر روی اون شما به سایت اصلی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی متصل میشید.
  2. ادرس URL  مرکز پرداخت حتما باید سایت بانک مورد نظر باشه.
  3. کد امنیتی موجود باید قابلیت تغییر داشته بشا پس حتما قبل از پرداخت کد رو دوباره بارگداری کنید.

روش دریافت اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت

ابتدا می بایست وب سایت شما به طور کامل طراحی شده باشد. سپس با مراجعه به سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و تکمیل فرم مربوط، ثبت نام کرده و چک لیستی از موارد مورد نیاز و شاید دارای نقص در سایت شما در اختیارتان قرار می گیرد. بعد از رفع قدم به قدم کلیه اشکالات، اطلاعات توسط ناظر تایید شده و کد اینماد جهت قرار دادن در سایت به شما داده می شود. توجه داشته باشید که برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی حتماً می بایست ای نماد داشته باشید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *