طراحی سایت گردشگری و توریستی - طراحی سایت رزرو تور و هتل

طراحی سایت گردشگری و توریستی – ساخت وب سایت رزرو تور و هتل

اهداف طراحی سایت برای آژانس ها و شرکت های توریستی

هدف از طراحی سایت گردشگری و توریستی بیشتر معرفی تورهای یک شرکت خدمات مسافری یا زرواسیون هتل به بازدیدکنندگان سایت (مسافران) می باشد.

در صورتی که این توضیحات همراه با تصاویر و جزئیات بیشتری باشند، بازدیدکنندگان سایت ترغیب به مشاهده خدمات و حتی خرید از آن شرکت توریستی و خدمات مسافرتی می شوند. بنابراین در طراحی سایت برای شرکت های مسافرتی، کامل بودن اطلاعات یکی از ارکان مهم است و در صورتی که سایت با امکانات دیگر و گرافیک جذاب طراحی شود، در بالابردن فروش و سود شرکت تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مشکلات رایج سایت های توریستی و گردشگری

شرکت ها و آژانس های گردشگری همواره به علت کمبود نیرو و زمان، در به روز رسانی وب سایتشان با مشکل روبرو هستند. همینطور اگر پنل مدیریتی وب سایتشان اختیارات کافی در مدیریت سایت به آنها ندهد، یا به علت کاربرپسند نبودن آن کار کردن با آن مشکل باشد نیز باعث می شود سایت این شرکت ها در اکثر اوقات ناقص و رها شده باقی بماند.

عدم اجرای امکانات تخصصی در سایت و قابلیت های به روز در زمینه رزرو و معرفی تور و هتل ها، همینطور سایر اطلاعات مورد نیاز کاربر، می تواند باعث از کار افتادن و شکست یک وب سایت توریستی و خدمات مسافرتی شود.

طراحی سایت گردشگری و خدمات مسافرتی

صاحبان سایت های گردشگری می توانند از امکان سیستم رزرواسیون بهره داشته باشند تا مشتریانشان بدون مراجعه ی حضوری با پرداخت آنلاین هزینه ی هر تور بتوانند، در آن تور شرکت نمایند. این کار با دادن کد پیگری و فاکتور خرید با امکان ایمیل، اس ام اس و پرینت امکان پذیر می شود، که باید در طراحی سایت این مراکز حتما دیده شود.

امکانات در وب سایت گردشگری باید به صورت کامل و کاربرپسندی قرار داده شوند تا کاربران با دیدن اطلاعات و آگهی تور ها به سرعت به نتیجه ی دلخواه خود برسند. امکان جستجوی اماکن و محل ها نیز از مسائلی است که باید یک وب سایت گردشگری دارا باشد. دسته بندی موضوعی و تاریخی نیز از دیگر مواردی می باشد که در طراحی وب سایت گردشگری باید درنظر گرفت.

گرافیک وب سایت گردشکری با توجه به موضوع وب سایت گردشگری باید به زیبایی طراحی شود. طراحی خاص و متفاوت قالب سایت از مواردی است که باید در سایت گردشگری در نظر گرفت.

بطور خلاصه مهمترین مسئله پس از ورود کاربر به سایت، گرافیک زیبا و چشم نواز آن و پس از آن دادن امکانات کامل و نمایش اطلاعات به درستی و سادگی برای کاربران می باشد.

مهمترین ویژگی در طراحی سایت گردشگری

اما مهمترین اصلی که باید در طراحی سایت خدمات مسافرتی و گردشگری، در نظر گرفت، اصل سئو و قدرت سایت در زمینه ی موتورهای جستجوگر علی الخصص گوگل می باشد.

وب سایت گردشگری ای که گرافیک جذاب داشته باشد و امکانات کاملی داشته باشد، وقتی به نتیجه خواهد رسید که توسط کاربران دیده شود. دیده شدن وب سایت از طریق گوگل مهمترین مسئله می باشد. چراکه ۸۰ درصد بازدیدکننده های وب سایت ها، از طریق گوگل با سایت ها آشنا شده اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *