اختلاف قیمت در طراحی سایت ؛ تفاوت نرخ ها چه دلیلی دارد؟ سایت گران یا ارزان؟

اختلاف قیمت در طراحی سایت ؛ تفاوت نرخ ها چه دلیلی دارد؟

با یک جستجوی ساده با عبارت “طراحی سایت” در گوگل، لیست بلند بالایی از شرکت ها و گروه هایی که خدمات طراحی وب را انجام می دهند مشاهده می شود. اگر با تعدادی از آنها تماس بگیریم، قیمت ها برای یک سایت از چند صد هزار تومان تا چندین میلیون تومان متفاوت است! اما به راستی دلیل این اختلاف قیمت در طراحی سایت ها چیست؟ خدماتی که نرخ های بالاتر در اختیار ما می گذارند تا چه اندازه متفاوت است؟

علت تفاوت قابل توجه در قیمت های اراِئه شده توسط شرکت های طراحی سایت به چند نکته وابسته است. برای مثال خدماتی از قبیل طراحی گرافیک سایت و ارائه پیش نمایش به مشتری ، برنامه نویسی امکانات مورد نیاز مشتری ، تهیه ویدئو جهت نمایش در سایت ، ویرایش و تامین محتوای سایت طراحی شده ، آنالیز رقبای مشتری در فضای مجازی و ایجاد رقابت با آنها، افزایش ترافیک سایت با بالا بردن رتبه سایت طراحی شده در موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو، تامین امنیت سایت طراحی شده، ارائه خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته …

آیا اختلاف قیمت نشان دهنده کیفیت است؟

همیشه این اختلاف نشان دهنده کیفیت نیست. بعضی از شرکت ها با متعادل نگاه داشتن قیمت ها برای پروژه هایشان، مشتری مداری را مد نظر قرار داده و سود بیشتری از تعداد بالای مشتریان کسب می کنند. در نقطه مقابل برخی از شرکت ها با قیمت هایی بعضاً فضایی (!) خدمات خود را متمایز نشان می دهند. متاسفانه نظارت دقیق و معیار مناسبی بر قیمت ها وجود ندارد.

برخی سایت ها برای کاهش قیمت های طراحی سایت، پوسته های از پیش تعیین شده را برای فروش می گذارند یا برخی شرکت ها از این نوع پوسته های اماده برای طراحی سایت بهره می برند که دارای معایب و مزایایی است:

مزایای سایت با پوسته از پیش آماده :

  • هزینه اجرای پایین
  • صرف زمان کم برای اجرا و فعال شدن سایت

معایب سایت های از پیش آماده :

  • – عدم انطباق کامل با سلیقه سفارش دهنده به دلیل غیر سفارشی بودن گرافیک
  • – عدم امکان گسترش و ارتقاء پوسته
  • – مشکل در نمایش درست زبان فارسی برای برخی پوسته های از پیش آماده
  • – سنگین بودن پوسته و عدم سرعت لود مناسب
  • – اختصاصی نبودن طرح و استفاده از طرح برای ده ها مشتری دیگر
  • – عدم پشتیبانی مناسب برای برخی پوسته های از پیش آماده
  • – عدم نمایش صحیح در تمام مرورگرها برای برخی پوسته های از پیش آماده

سایت گران بخریم یا ارزان؟ راهکار نهایی

گران یا ارزان بودن و به طور کلی اختلاف قیمت نرخ طراحی سایت به تنهایی فاکتور مناسبی برای انتخاب نیست. توصیه ما همیشه این بوده است که قبل از هرچیز بدانید دقیقاً از سایتتان چه انتظاری دارید. این باعث میشود خدماتی که دریافت می کنید متناسب با نیازتان باشد و از تحمیل هزینه اضافی جلوگیری می کند. بعد از این مرحله با جستجو از بین سایت های ارائه کننده خدمات طراحی، قیمت طرح خود را جویا شوید. با مشاهده نمونه کارها، محل فیزیکی شرکت، برخورد پرسنل، سابقه شرکت و میزان پشتیبانی، اعتبار شرکت طراحی سایتتان را تخمین بزنید. سپس از بین گزینه های موجود یکی را انتخاب کنید و کلیه مواردی که از سایتتان انتظار دارید را به صورت مکتوب ضمیمه قرارداد کنید تا از سوء تفاهمات آتی جلوگیری شود.

ایلیانا مفتخر است که طراحی سایتی حرفه ای و اختصاصی را خدمت شما عرضه می دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *