تلفن تماس:

۰۲۱-۵۵۰۸۰۷۷۰

طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید و IOS

طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید و IOS

طراحی اپلیکیشن و برنامه های موبایل با توجه به روند رو به رشد استفاده از تلفن های همراه هوشمند، هم اکنون از یک انتخاب به یک الزام تبدیل شده است. وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی اقدام برای تولید و ساخت برنامه موبایل متصل به سایت خود را شروع کرده اند و به موفقیت های چشم گیری نیز دست پیدا کرده اند.

اینکه فقط یک اپ موبایل داشته باشید به هیچ عنوان کفایت نمی کند. کاربران برنامه هایی که مشکلی را از آنها حل نکند و یا فرایندی را برایشان آسان‌تر نکند به سادگی کنار می گذارند. یک برنامه موبایل موفق می بایست علاوه بر زیبایی ظاهری و استفاده از طراحی شکیل، کاربری مفیدی نیز داشته باشد. به جز بازی‌های موبایل، سایر برنامه ها کاربردی به حساب می آیند. زمانی که شما اقدام به طراحی یک اپلیکیشن موبایل می کنید، باید توجه داشته باشید این برنامه ممکن است توسط هر شخصی با هر محدوده سنی و دانشی نصب شود. بنابراین درنظر گرفتن سادگی استفاده و همچنین کیفیت در اجرا بسیار مهم است.

برنامه های موبایل به سه روش ساخته می شوند که بد نیست شما هم از آنها اطلاع داشته باشید. زیرا در نحوه اجرا و انتشار برنامه و همینطور قیمت و زمان پروژه تأثیر مستقیم دارند.

برنامه های موبایل WebView

ساده ترین نوع برنامه ها چه از نظر اجرا و چه امکانات، WebView ها هستند. این برنامه ها در حقیقت چیزی جز یک پنجره‌ای که محتوای یک سایت (یا کد HTML) را به نمایش بگذارند نیستند. برخی از استورها استفاده از WebView را ممنوع کرده اند. بنابراین برنامه هایی که به این روش ساخته می شوند اجازه انتشار در آن استور را نخواهند داشت. البته استفاده از WebView به صورت جزئی در برنامه منعی ندارد. حتی نرم افزارهای بزرگ نیز در قسمت‌هایی از این تکنولوژی استفاده کرده اند.

اپلیکیشن های Hybrid

برنامه ای است که معمولاً از تکنولوژی های ساخت وب استفاده می‌کند تا عملیات مورد نظر را انجام دهد. تکنولوژی های مورد استفاده در حالت کلی HTML, CSS و JavaScript هستند. از لحاظ کارایی ممکن است یک برنامه به این شیوه طراحی شده و هیچ نقصی در آن مشاهده نشود. اما تعداد برنامه نویسانی که به این شیوه کار میکنند به دلیل جدید بودن و عدم وجود کامپوننت های کافی برای آن، کمتر است. لذا ممکن است برای گسترش برنامه خود در آینده توسط شخص یا شرکت دیگری با مشکل مواجه شوید. یکی از فریم ورک هایی که در این خصوص استفاده می شود PhoneGap نام دارد.

اپلیکیشن های Native

اصولی ترین نوع برنامه های موبایل Native هستند. برای دستگاه های اندروید معمولاً از فریم ورک Android Studio و برای دستگاه های آی او اس (مربوط به شرکت اپل) از X-Code یا Swift استفاده می شود. این مدل برنامه نویسی مشکلاتی که در دو مورد قبلی ذکر شد را نداشته اما از لحاظ مدت زمان طراحی و همینطور هزینه، بیشتر و گران تر است.

ما در ایلیانا آماده ایم برنامه موبایل شما را به هر سه روش توصیفی طراحی کنیم. برنامه ها در بالاترین سطح کیفی ارائه شده و قابل پشتیبانی و تغییر هستند. برای اطلاعات بیشتر لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید.

جهت طرح سوالات و مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید: