روشهای قدیمی و منسوخ در ساخت سایت

روشهای قدیمی و منسوخ در ساخت سایت که باید آنها همین امروز را فراموش کنید!

پیوسته گرایش های زیادی به وجود میان و از بین میرن و مخصوصا در ساخت سایت که باید بعضی از روش ها رو که حالا کاربرد چندانی نداره رو کنار بگذاریم. اگر شما روش های قدیمی رو کنار نگذارید و سراغ بکار بردن روش های جدید نروید از بقیه رقیب های خود عقب خواهید ماند چون که طراحی سایت مداوم در حال تغییر و رشد است. در قسمت زیر 5 گرایش قدیمی رو که حالا دیگه طرفدار کمتری دارن رو معرفی می نمایم. بهتر است در طراحی جدید خود با این موارد همین امروز خداحافظی کنین.

ساخت سایت هایی که فقط متن تحویل یوزر میدن!

حالا بکار بردن مدیاها در ساخت سایت  بیشتر شده و این به خاطر ساپورت بیشتر مرورگرها از فایل های مدیا و زیاد شدن سرعت اینترنت است. پس به جای آنکه تمام مطلب خودش رو به وسیله متون بیان کنین میتونین از ویدئو، عکس های و فایل های پویا نمایی برای کامل کردن مقاله خود استفاده کنین. حالا یوزر ها بر مدیاها بیشتر اطمینان می نمایند. در حقیقت یوزر ها با گرافیک ها، عکس های، ویدئو ارتباط بهتری برقرار می نمایند و مقاله اثر گذاری بهتری خواهد داشت. پس تلاش کنین در مقاله خود از جنبه های دیداری وب هم استفاده کنین.

نسخه موبایلی وب سایت

به جای ساخت نسخه موبایلی برای ساخت سایت که به اینجور طراحی میشد که سایتی مخصوص موبایل طراحی میشد، حالا طراحی تطبیق دهنده اولیت بیشتری داره. طراحی تطبیق دهنده نوعی از طراحی نسخه موبایلی وب سایت است که در اون یه سایت برای همه دستگاه ها در نظر گرفته میشه و به وسیله سی اس اس اندازه سیستم یوزر معین شده و نمایش مورد قبول برای اندازه و سیستم مورد نظر ایجاد می شود. حالا در حدود ۵۵ درصد از یوزر ها از موبایل برای مرور و خرید از وب استفاده می نمایند و اگر سایت سازگار با موبایل طراحی شود مشتری ها زیادی میتونن تا از موبایل عملیات های لازم سایت شما رو انجام بدن. در طراحی تطبیق دهنده اگر کاربری با اندازه های متفاوتی وارد سایت بشه صفحه مطابق با اندازه صفحه نمایش سازگار می شود به نحوی که یوزر خیلی ساده بتونه نوشته های سایت رو بدون نیاز به زوم و یا اسکرول صفحات مطالعه کنه. گوگل همینطور ارجحیت طراحی تطبیق دهنده رو در مقایسه با بقیه روش های طراحی نسخه موبایلی وب سایت اعلام کرده است.

تبلیغات کلیکی به روش قدیمی کارایی نداره

تبلیغات کلیکی هم در حال تغییر است. تکنولوژی به ما کمک می کنه تا تبلیغات خودش رو برای مخاطبان مورد نظر خود نمایش دهیم. با تبلیغات کلیکی هوشمند تر شما مشتری ها و موقعیت اونها رو معین می کنین و مخاطبان مناسب تری دارید. هم حالا با تبلیغات کلیکی جدید شما قادر میشه اون دسته از کاربرانی رو پیدا کنین که به خدمات و محصولات شما نیازمندند و حتی معین کنین این یوزر ها در کدام محدوده جغرافیایی هستن. این نوع تبلیغات کلیکی نتیجه خیلی بیشتری به نسبت تبلیغات کلیکی بی هدف قبلی برای شما خواهد داشت، چون که تبلیغات شما به کاربرانی نمایش داده میشه که با اون نیازمندند.

روش های سیاه سئو رو دور بریزید

برای سال ها سئو قسمت مهمی از ساخت سایت بوده. گوگل برای بیان مناسب ترین نتیجه ها به سرچ گران خود مداوم الگو های خودش رو بهینه سازی کرده است و پس سئو کاران همواره باید خودش رو در جریان اخبار سئو نگاه دارن. تمرکز بر روی عبارت های کلیدی هم حالا به طور کامل از موتورهای سرچ خارج شده و هم حالا باید تمرکز خودش رو بر بیان مفیدترین نوشته های به یوزر ها خود بذارید. هم حالا زمان اون رسیده تا با نوشته های متمرکز بر روی عبارت های کلیدی خداحافظی کرده و نوشته های خوب و مورد نیاز یوزر ها خودش رو تامین کنین. در حقیقت سئو از بین نرفته بلکه بعضی از مواردی که قبلا در موتورهای کارساز بود و جزو روش های سیاه سئو بود هم حالا دیگه کارامد نیستند. در حقیقت دیگه نیاز نیست بر الگو های گوگل تمرکز کنین بلکه باید تمرکز خودش رو بر روی بیان مناسب ترین نوشته های به مناسب ترین شکل ممکن به یوزر ها خود قرار بدید.

خوش آمد گویی به طراحی 2 بعدی

ساخت سایت مداوم در حال تغییر است. اپل و اندرویید مداوم در سعی برای نمایش عکس های با کیفیت بالا هستن. هم حالا زمان طراحی های زیر ۲۰۰ ppi از بین رفته و جای خودش رو به نمایش retina داده. هم حالا سبک طراحی ها به طور کلی عوض شده و بر پایه طراحی 2 بعدی است که این نوع طراحی به خاطر نمایش بهتر سایت در مرورگرهای موبایل و تبلت و همینطور یوزر پسند بودن اون انتخاب شده. در حقیقت یوزر ها ارتباط بهتری با وب سایت هایی که با ایده طراحی 2 بعدی طراحی میشن برقرار می نمایند. به جای بکار بردن سایه ها و گرافیک های 3 بعدی هم حالا از رنگ ها برای تفکیک موارد از یکدیگر استفاده می شود. در طراحی های جدید از گرادیانت ها و بقیه گرافیک های قدیمی خبری نیست و نوع طراحی جدید بر بیان نوشته های به مناسب ترین و ساده ترین روش در وب سایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *