بایدها و نبایدها برای افزایش کارایی سئو و بهینه سازی سایت (Seo) و بالا بردن رتبه سایت در گوگل

بایدها و نبایدها برای افزایش کارایی سئو و بهینه سازی سایت (Seo) و بالا بردن رتبه سایت در گوگل

بایدها و نبایدها برای افزایش کارایی سئو

۱- قرار دادن کلمات کلیدی اشتباه

اشتباهی که بسیاری از مردم وحتی کارشناسان با تجربه سئو آنرا انجام می دهند این است که کلمات کلیدی که در ذهن خود از وب سایت شان دارند را انتخاب می کنند.، اما کاربران به طور متوسط امکان کمی دارد که آنها را جستجو کنند. برای مثال اگر شما سایتی مربوط به دوستیابی داشته باشید، ممکن است کلمه کلیدی ” راهنمای دوست یابی” را انتخاب کنید در حالیکه حتی با وجود داشتن کلمه “دوست یابی” به نظر انتخاب درستی نیست و جذاب تر است اگر شما کلمه “مشاوره دوست یابی” را برگزینید. انتخاب کلمات کلیدی مناسب می تواند باعث شکست رقبای سئو خود در موتورهای جستجوگر شود. حتی اگر شما بسیار زیرک هم باشید نمی توانید به تنهایی تمام کلمات کلیدی بزرگ را بیابید. اما ما یک ابزار پیشنهاد کلمه کلیدی خوب را به شما معرفی می کنیم به عنوان مثال، ابزار Website Keyword Suggestion به شما کمک خواهد کرد که کلمات کلیدی خوبی برای سایت تان پیدا نمایید.

۲- نادیده گرفتن تگ عنوان

نداشتن تگ عنوان بسیار معمول است. تگ <TITLE> یکی از مکان های مهم قراردادن کلمه کلیدی است، زیرا نه تنها به شما در بهینه سازی سایت تان کمک می کند بلکه متن برچسب <TITLE> در نتایج جستجو به عنوان، لینک صفحه شما نشان داده می شود.

۳- داشتن فایل فلش

فلش ممکن است جذاب باشد اما نه برای موتورهای جستجو و کاربران . اگر شما واقعا اصرار دارید که سایت شما بر اساس فلش” Flash-based ” باشد و همچنین می خواهید موتورهای جستجو آن را دوست بدارند، ارائه یک نسخه HTML از آن توصیه می شود. در اینجا برخی از راهنمایی های بیشتر برای بهینه سازی سایت های فلش وجود دارد. موتورهای جستجو به یک دلیل سایت های فلش را دوست ندارد: الگوریتم عنکبوت نمی تواند محتوای فلش را بخواند و در نتیجه صفحه اول آن شناسایی نمی شود.

۴- منوهای جاوا اسکریپت

استفاده از جاوا اسکریپت برای منوها مفید نیست زیرا موتورهای جستجو جاوا اسکریپت را نمی خوانند. بنابراین اگر شما از منوهای جاوا اسکریپت استفاده می کنید باید ساخت نقشه سایت (و یا قرار دادن لینک در تگ noscript) را در نظر داشته باشید در این صورت تمام لینک ها crawlable خواهند بود.

۵- عدم تطابق و نگهداری

اگر می خواهید به موفقیت برسید، شما باید به طور دائم سایت خود را بهینه سازی کنید و حواستان به رقابت و تغییرات در الگوریتم رتبه بندی موتورهای جستجو باشد.

۶- تمرکز بیش از حد در متا تگ ها

به نظر می رسد بسیاری از مردم فکر می کنند سئو یعنی قرار دادن کلمات کلیدی مناسب و توضیحات صحیح آن! در واقع متا تگ ها در حال منسوخ شدن هستند. شما می توانید کلمات کلیدی و توصیف متا خود را ایجاد کنید اما رتبه خوب سایت را تنها به این دلیل به شما نمی دهند.

۷- استفاده تنها از تصاویر برای عنوان

بسیاری از مردم فکر می کنند که استفاده از یک تصویر بهتر از متن برای عنوان و منوها است. بله، یک تصویر می تواند نگاه به سایت تان را متمایز تر کند اما از نظر معیار های سئو استفاده از تصاویر برای سرفصل ها و منوها یک اشتباه بزرگ است به این دلیل که تگ های H2، H1، و غیره برچسب ها و لینک منو آیتم های مهم در جستجوگرها می باشد. اگر به نظرتان تگ های H2 H1 وغیره وحشتناک می آیند سعی کنید تغییر سبک آنها را تغییر دهید.

۸- نادیده گرفتن آدرس ها (url)

بسیاری از مردم اهمیت یک آدرس خوب را دست کم گرفته اند. نام های یک صفحه پویا و بدون کلمات کلیدی در URL هنوز هم بسیار مکرر استفاده می شود و بیشتر از یک قاعده استثناء است. بله، ممکن است بدون به کاربردن کلمه کلیدی در آدرس به رتبه بالایی برسید اما با وجود همه این شرایط اگر شما کلمات کلیدی را در url (دامنه خود یا نام فایل یا بخشی از URL) به کار ببرید مزیت بالاتری نسبت یه رقبایتان خواهید داشت. کلمات کلیدی در آدرس ها برای MSN و یاهو مهم هستند اما این مساله در Google از اهمیت بالاتری برخوردارند. بنابراین هیچ بهانه ای برای داشتن آدرس های بدون keywordless وجود ندارد.

۹- بک لینک های اسپم

این یک توهم است که همیشه داشتن بک لینک های زیاد در افزایش رتبه سایت موثر است. webmasters به مزرعه لینک ها، فروم / newgroup اسپم و غیره توسل می جویند که در نهایت موجب جریمه وب سایت می شود. در واقع آنچه شما نیاز دارید لینک دهنده با کیفیت و موثر می باشد. در مقالات بعدی اطلاعات بیشتری در مورد اهمیت لینک دهنده ها آورده خواهد شد.

۱۰- اشتباه عدم استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

هنگامی که در کلمات کلیدی خود تمرکز می کنید، این تغییر را در مطالب خود نیز قرار داده و هر جا که حس می کنید کلمات کلیدی را قرار دهید، بهتر است که آنها را برجسته و یا پررنگ کنید.


Deprecated: DateTime::__construct(): Passing null to parameter #1 ($datetime) of type string is deprecated in /home/u434423823/domains/iliana.ir/public_html/blog/wp-content/plugins/wp-shamsi/lib/Date/Jalali.php on line 87

Deprecated: DateTime::__construct(): Passing null to parameter #1 ($datetime) of type string is deprecated in /home/u434423823/domains/iliana.ir/public_html/blog/wp-content/plugins/wp-shamsi/lib/Date/Jalali.php on line 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *