تلفن تماس:

۰۲۱-۵۵۰۸۰۷۷۰

خدمات ثبت دامنه اینترنتی

خدمات ثبت دامنه اینترنتی

قدم اول برای ورود شما به دنیای اینترنت، ثبت یک دامنه اینترنتی (آدرس وب سایت) می باشد. این دامنه بیانگر فعالیت شما در اینترنت خواهد بود. بنابراین انتخاب نام دامنه و پسوند آن (ir, com, net...) از اهمیت ویژه ای در تجارت و به خصوص برندسازی برخوردار است.

موارد مهم در انتخاب نام دامنه برای سایت

انتخاب نام دامنه برای وب سایت می بایست به شکل هوشمندانه ای باشد. فاکتورهای مهمی در این انتخاب نقش دارند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم:

دامنه (یا دامین) باید تا حد امکان کوتاه باشد

تصور کنید قرار است شخصی نام دامنه شما را به خاطر بسپارد. بنابراین هرچقدر این نام کوتاه تر باشد، به یاد سپاری آن نیز آسان تر می شود. در حالت کلی پیشنهاد می شود دامنه شما یک بخشی باشد.

دامنه معنی داشته باشد

سعی کنید نام دامنه شما ارتباط و معنای مستقیمی با نوع فعالیت و برند شما داشته باشد. در این خصوص انتخاب های زیر را در نظر بگیرید:

1- نام دامنه شما بیانگر نوع فعالیت شما است: digikala.com , iranhost.com , asiarayan.com

2- نام دامنه شما همان برند شما است: iliana.ir , bamilo.com , divar.ir

3- نام دامنه مخفف و یا ترکیب دو کلمه معنی دار باشد. برای مثال travital.com از ترکیب دو عبارت travel(سفر) و vital(با نشاط و پر انرژی)، نام مناسبی برای سایتی است که در زمینه توریستی فعالیت می‌کند.

پسوند com یا ir ?

بهتر است زمانی که نام دامنه خود را مشخص نمودید، برای جلوگیری از سوء استفاده های ممکن در آینده، هردو پسوند com و ir را خریداری نمایید. اما اگر انتخاب شما فقط یکی است، باید توجه داشته باشید com پیش فرض ذهنی مردم است و بهتر به خاطر سپرده می شود اما در نقطه مقابل ir هزینه ثبت کمتری دارد و دامنه های بیشتری وجود دارند که با این پسوند کسی آنها را قبلا ثبت نکرده است.

نحوه خرید دامنه

بعد از مشخص کردن نام دامنه، می بایست بررسی کنید که آیا این دامنه آزاد و قابل ثبت است یا خیر. برای این منظور می توانید از ابزار زیر استفاده نمایید. در مرحله بعد، پیام آزاد بودن دامنه را مشاهده کردید، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا فرایند ثبت در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام شود.

جهت طرح سوالات و مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید: