قیمت موشن گرافیک

موشن گرافیک در واقع فیلم کوتاه کامپیوتری است که در آن به صورت دو بعدی یا سه بعدی، اشیاء و المان های گرافیکی حرکت می کنند و پس از ساخت و صدا گذاری، می تواند به عنوان یک فیلم تبلیغاتی یا تیزر، مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت ساخت موشن گرافیک بسته به سناریو و هدف تولید آن متفاوت می باشد. اما اگر بخواهیم رنج قیمتی برای پروژه ها به صورت ثانیه ای در نظر بگیریم، می توانیم به این صورت بگوییم:

موشن گرافیک

لیست قیمت موشن گرافیک

تعرفه ساخت موشن گرافیک با توجه به سناریو، طراحی، صدا، کاراکتر، موزیک، افکت، تدوین، و غیره… تقریبا متفاوت است ولی در حال حاضر قیمت حدودی برای آن در نظر گرفته شده است.

موشن گرافیک

وکتورها یا المان های گرافیکی حرکت داده می شوند و بعد از آن، صداگذاری انجام می شود. این رایج ترین نوع متحرک سازی است.

ویدئو موشن

به تلفیق ویدئو و موشن گرافی، ویدئو موشن می گویند. یعنی برای قسمت هایی از ویدئو واقعی استفاده می شود و برای قسمت های دیگر از موشن گرافی بهره گیری می شود.

استاپ موشن

پس از عکس برداری از اشیاء واقعی، آنها به کمک کامپیوتر حرکت داده می شوند.

اینفو موشن

به اینفوگرافیک متحرک، اینفوموشن می گویند. در واقع پس از طراحی اینفوگرافیک (نمایش اطلاعات به صورت گرافیکی) به کمک نرم افزار محترک سازی می شوند و پس از آن، صداگذاری انجام می شود.

پس از طرح سناریو، ساخت موشن گرافی آغاز شده و اتد اولیه طراحی می شود. پس از تایید و تصحیح اتد اولیه، اقدام به ویرایش نهایی و پس از آن صدا گذاری انجام می شود.

هزینه موشن گرافی به صورت ثانیه ای محاسبه می شود.

به دلیل جذابیت بصری و صداگذاری مناسبی که می توان روی موشن گرافی انجام داد، این نوع ویدئو گزینه مناسبی برای تبلیغ است. همینطور هزینه ساخت موشن گرافی به مراتب از تیزر کمتر است.